آموزش پس انداز بچه ها

راه هایی برای آموزش پس انداز به بچه ها (این قسمت: مهدکودک)

حتم دارم که امروز شما هم با توجه به تغییر شرایط زندگی از همین حالا به فکر پس انداز برای آینده ی فرزند خودتون هستید و مطمئنا هزینه های غیرقابل پیش بینی آینده برای کار، تحصیل و زندگی فرزندتون شما رو نگران کرده. حالا چه جوری به فرزند خودمون یاد بدیم که اون هم با ما توی این مسیر همراه باشه و چه جوری پول خودش رو مدیریت کنه؟

احتمال داره شما خودتون به تازگی مدیریت مالی زندگی شخصی رو فراگرفتید؛ حالا وقتشه که آموزه هاتون رو زودتر در اختیار فرزندتون قرار بدید تا لااقل اون ها اشتباهات شما رو تکرار نکنند. توجه داشته باشید که این درس ها به هیچ عنوان در هیچ مدرسه ای به فرزند شما داده نمیشه! اساسا در مدرسه ها درس زندگی نمی دهند و این وظیفه ی شماست که بهش درس بدید. پس با این مطلب همراه باشید و بر اساس سن کودکتون این آموزش ها رو منتقل کنید.

مهدکودک/ابتدایی

  • استفاده از یک شیشه ی شفاف برای پس انداز

قلک یک ایده ی فوق العاده اس ولی هیچ چشم انداز خاصی به کودکتون نمیده. وقتی که از یک شیشه ی شفاف برای پس انداز استفاده بکنید، فرزند شما رشد پس انداز خودش رو میبینه و اون رو به خوبی لمس می کنه. فرض کنید اونها دیروز یک اسکناس ۵ هزار تومانی و ۵ سکه ی ۵۰۰ تومانی گرفته اند. امروز به اونها یک اسکناس ۵۰۰۰ تومانی و ۶ سکه ی ۵۰۰ تومانی می دهید و با اونها در مورد رشد پس انداز یک قرارداد بزرگ می بندید تا به اهمیت اون قرارداد واقف بشن. حواستون باشه که در دوره های مختلف متناسب با رشد پس انداز میتونید پول توجیبی اونها را زیاد کنید 😉

  • موارد هزینه ی پول را به اون ها نشان بدهید.

کافیه فقط به فرزندتون بگید: “پسرم، این جعبه ی اسباب بازی هزینه اش ۲۰ هزار تومن هست”. بعد به اونها برای خارج کردن پول از شیشه کمک کنید و همراه با اونها به فروشگاه بروید و بگذارید خودش پول را به صندوق دار بده. (کارت نکشید!! ، تاثیر کاهش پول فیزیکی بر روی مغز یک پدیده ی ثابت شده اس)

برای مطالعه ی بیشتر میتونید از این مطلب هم استفاده کنید.

آموزش پس انداز

آموزش مالی شخصی

آموزش مدیریت مالی خانواده

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *