عرضه اولیه قاسم - ارزش گذاری شرکت پخش - قیمت پخش قاسم

عرضه اولیه قاسم

قیمت بالای عرضه اولیه قاسم و شرایط فعلی بورس تهران

سلام و با آرزوی اوقاتی خوش

خبرهای خوبی از مذاکرات به گوس می رسد و گویا در مراحل نهایی هستیم و امیدوارم که آینده ای زیباتر داشته باشیم.

بازار هم این هفته ی اصلاح اندکی داشت و اندکی عقب نشینی و با توجه به روند صعوی بازار در صورتی که نتیجه عقب نشینی جذاب شدن قیمت باشد به نظرم ورود با سود خوبی همراه خواهد بود.

ولبهمن هم با قیمت خوبی عرضه شد و فارغ از بحث عرضه ی اولیه که بسیار ناچیز بود سهم پر پتانسیلی می باشد و سود امسال ۴۰ تومانی اصلا دور از ذهن نیست. در کل صنعت لیزینگ صنعت پر رونقی به شمار می آید و ازین گروه شخصا ولصنم را بیشتر می پسندم و باید دید ولبهمن کجا آرام خواهد گرفت

قاسم هم امروز عرضه شد و بالا هم عرضه شد. در پست قبلی برآورد قیمت سهم را طبق محاسبات حداکثر ۶۰۰ تومان برآورد داشتم و سهم اما با قیمت ۱۰۰۰ تومان عرضه شد و مدیران شرکت در توجیه این عمل غیر حرفه ای بحث زمین و ابهامات شرکت را پیش کشیده اند.

لا اقل بگذارید یک روز از آمدنتان بگذرد بعد مثل باقی نمادها صحبت از ابهام در دارایی ها کنید!!

اعلام کرده اند ۹۰ تومان خواهد ساخت و با توجه به سرمایه ک شرکت احتمال تغییر در این رقم بسیار بالاست ولی همچنان معتقدم که بالا عرضه شد. البته رقم عرضه اصلا به چشم نمی آید ولی بعد تحلیلی عرضه باید مد نظر قرار بگیرد.

بانکی ها نرم نرم به نقاط جذابی می رسند و خرید ازین گروه با فرض توافق در نمادهای وبملت و وبصادر بد نخواهد بود. نکته ی مهم به نظرم تا حد امکان دوری از گروه های پر حاشیه است و باید به سمت حاشیه های امن حرکت کنیم. گروه دارو از گروه هایی هست که حاشیه ی امن خوبی دارد.

در صورت توافق ریسکی مبنی بر گسیل داروی وارداتی داریم ولی با بالا بردن تعرفه و مالیات این ریسک به خوبی پوشش داده خواهد شد اما از بین نخواهد رفت ولی از طرفی با توجه به اینکه عمده ی مواد اینها وارداتی است از مشکلات این صنعت بسیار کاسته خواهد شد. در این گروه دتماد و داسوه را جذاب می دانم البته کف داسوه با توجه به معاملات اخیر بالا آمده است. در نگاه کلان تر هم والبر و دسبحا به نظرم شرایط خوبی دارند البته اگر حق ها را در نظر نگیریم.

ولی از هر چه بگذریم از سخن راندن در حوزه ی رایانه ای ها نباید گذشت و به نظرم یک سهم ازین گروه را باید در قیمت مناسب در سبد جای داد، رانفور را بیشتر می پسندم و شرکت گزارشات بسیار خوبی دارد و رتاپ هم شاید اندک زمانی بعدتر.

همین حالا که در حال نوشتن متن بودم اطلاعیه ای آمد مبنی بر عرضه سیدکو در روز یک شنبه.

می خواهند ۶ ماه عدم عرضه را سه روزه و در جو مثبت جبران کنند

حال و اوضاع تامین اجتماعی اصلا خوب نیست و این سازمان آینده ی روشنی نخواهد داشت و به راستی که حیاط خلوت دولت ها لقب برازنده ی این سازمان فشل است.

برخی از دانشمندان در مالی می گویند که با استفاده از بدهی ها می توان عملکرد مدیران را در رشد شرکت محک زد و نتیجه ی این امر تلاش مدیر برای پوشش هزینه های مالی به پیشرفت شرکت و طرح های توسعه برای افزایش سود خواهد انجامید، اما در سازمان تامین اجتماعی آن قدر در برخی از شرکت ها، تامین مالی از بانک ها افزایش یافته است که به واقع فقط یک سوپرمن می تواند به اوضاع رسیدگی کند.

الهی غم نبینید

شاد و پیروز باشید.

عرضه اولیه قاسم

افزایش بدهی شرکت و کارایی مدیران

لیزینگ بهمن

تحلیل روز بورس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *